Menu
Strona głowna-REPERTUAR-WESELNE ZABAWY

         

PRZYKŁADOWE ZABAWY DO WYKORZYSTANIA PODCZAS WESELA

 

Prowadzący zaprasza gości do kółeczka, rozdaje kilka chusteczek. Osoby z chusteczkami wchodzą do koła - pozostali goście trzymając się za ręce w rytm melodii chodzą po okręgu. Kto ma chusteczkę może podejść do dowolnej osoby z okręgu bez chusteczki, przekazać jej pocałunek oraz chusteczkę. Osoba, która otrzymała chusteczkę może teraz wyszukać kogoś innego, komu przez pocałunek odda chusteczkę.

 

Zabawa polega na deptaniu baloników tak, aby pękły. Nadmuchane małe baloniki są przywiązywane sznurkiem do każdej nogi z osobna. Zadaniem uczestniczących par jest zadeptanie balonów innych par tak, aby pękły podczas grania muzyki. Wygrywa para, która na parkiecie pozostanie z kompletem lub ostatnim balonem. Dla utrudnienia można wprowadzić zasadę, że orkiestra ma prawo przerywać muzykę, wtedy nie wolno przebijać balonów innym parom. Kto złamie tą zasadę i przebije balon gdy muzyka nie będzie grać za karę odpada – lub depcze jednego swojego balona.

 

Zabawa idealna dla młodszych i starszych uczestników wesela. Goście stojący w koło w rytm znanej melodii naśladują tańczące kaczuchy. W czasie refrenu  wszyscy łapią się za ręce i poruszają się po okręgu.

 

Każdy z uczestników dostaje krzesło i musi zapamiętać swoją role (np.: Koń prawy, koło tylne lewe, Król, Królowa…). 
Podczas czytania tekstu każdy z uczestników po usłyszeniu swojej roli musi wstać i obejść swoje krzesło.

(opcjonalnie osoby które się zagapią muszą wypić kieliszek wódki)

 

Do zabawy tej wybiera się kilku - kilkunastu ochotników, którzy stają dookoła krzeseł ułożonych w kółko na środku sali - krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. (Zabawa może być wykonywana również w parach). Orkiestra zaczyna grać muzykę,  w tym czasie uczestnicy zabawy tańczą w okręgu utworzonym na zewnątrz krzeseł. Gdy muzyka przestaje grać, każdy z ochotników musi zająć miejsce na krześle. Osoba, której nie uda znaleźć się wolnego krzesła odpada z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej jest zabierane jedno krzesło. Ostania osoba, która zostanie na parkiecie, wygrywa.

Wersja  zmodyfikowana:
W momencie, gdy orkiestra przerywa granie, prowadzący zabawę wymienia fanta,   który należy jak najszybciej znaleźć i szybko usiąść na krześle, aby móc dalej grać. Fantem takim może być np. dziewczyna o zielonych oczach, krawat, widelec, męski but, telefon komórkowy itp.

 

Popularna zabawa z przyśpiewką, której zadaniem jest poznanie się gości. Zabawę zaczyna prowadzący piosenką: 

Kto w styczniu urodzony jest ma wstać, ma wstać, ma wstać! 
Kieliszek swój do ręki wziąć I wypić, aż do dna
Jakżeś wypił to se nalej, A butelkę podaj dalej
Jakżeś wypił to se nalej, A butelkę podaj dalej

 

Zespół zaprasza gości na środek sali oraz prosi o ustawienie się w kółeczku na przemian Pani i Pan i wszyscy trzymają się za rączki. Następnie zaczyna grać, co chwilę przerywa melodię i pyta się o poszczególne części ciała – następnie uczestnicy kontynuują taniec trzymając się za wymienione części ciała (rączki, kolana, biodra, nosy, uszka, policzki, stopy, brzuszki…) 

 

Rzut welonem

 

Rzut muchą lub krawatem

 

Wspólny taniec nowej pary

 

Zabawa polega na tym że tworzą się dwie drużyny = orkiestry na środku Sali. Wybierani są dwaj dyrygenci (Państwo młodzi). Na początku wokalista zespołu Maestro Band prześpiewa  refren piosenki „Heca kieca” ( I jo se też musioł, bo mi się…) z drużyną Pana Młodego a następnie z drużyną Pani Młodej. Orkiestry stają w pojedynek, kiedy jedna milczy druga śpiewa, dyrygenci dyrygują. Na koniec Goście weselni wybierają przez aplauz lepszą orkiestrę.

PACZKA  DLA MŁODYCH   
– zabawa polega na przekazywaniu paczki - pudełka między gośćmi,
– osoba prowadząca czyta następujący list:
Pan Młody żonę bierze, a zespół Maestro daje paczkę w ofierze. Młodzi paczkę dostali, ale chcą poznać czy goście się już dobrze poznali

Jeśli chcesz wiedzieć co jest w środku, podaj to Tej, do której mówisz kotku. Zaś Pani Młoda z paczką w ręku rozglądnie się po całej gawiedzi i poda paczkę temu Panu co najdalej tutaj siedzi.

Bo Ci, co najdalej siedzą, z reguły najwięcej piją i jedzą, ale i widzą także najdokładniej. Proszę podać paczkę Pani, której sukienka według Pana wyglądaj najładniej. Itd ....

 

W zabawie biorą udział goście weselni, którzy ustawiają się jeden za drugim „ w wagoniki”. Następnie do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” wszyscy zaczynają taniec. Konduktorem może być pan Młody. Orkiestra co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji i do jakiego kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji – KanKana, w Rosji -Kazaczoka, w Wiedniu -Walca, w Grecji -Zorbę, w Czechach -Polkę itd.

Zabawa w rozpaznawanie męża po odgłosach zwierząt. 

W zabawie bierze udział kilku chętnych meżczyzn wraz z Panem Młodym, którzy losują nazwę jakiegoś zwierzecia. Za pomocą swojego głosu kolejno prezentują odgłosy do mikrofonu.

Panna Młoda, która siedzi tyłem ma za zadanie odgadnąć głos jej męża,

Do tego wymagającego zadania zostaną wybrane dwie drużyny. W jednej np. 5 osób  z rodziny Pana Młodego, a w drugiej z rodziny Panny Młodej.   Krzesełka obok siebie lub jedno za drugim.

będą musieli spożyć coś jak najszybciej, gdyż będzie na nich ciążyła presja czasu.
Już na starcie pierwsze osoby z obydwu drużyn dostają jako zadanie wypicie  np. kieliszka mocnego alkoholu bez popijania. (lub szklanka wody…)
 Kto wykona zadanie, klepie w ramię sąsiada (następnego w kolejce), który dla odmiany musi jak najszybciej zjeść kawałek ciasta na talerzyku bez łyżeczki i rąk;
I tak każdy po kolei wykonuje jakieś polecenie, jak poprzednik dokończy swoje.
 
Ostanie zadanie wzbudzi największe emocje wśród gości, gdyż śmiałek, który się go podejmie będzie musiał na przykład zjeść bułkę tartą i zagwizdać, lub napompować balon, aż pęknie.
Im więcej osób weźmie udział w tej zabawie, tym bardziej będzie ona emocjonująca.
Która ekipa pierwsza skończy wygrywa

 

Chętne pary tańczą w rytm muzyki. Zespół co jakiś czas przerywa konkursowy taniec i daje polecenia parom biorącym udział np.: "na parkiecie trzy nogi i jedna ręka" , każda para wykonuje polecenie (ostatni odpadają).

 

Z pośród gości weselnych wybieramy sześć par (może być mniej lub więcej). Panowie biorący udział w zabawie muszą mieć założone marynarki. Konkurs polega na tym, że mężczyzna i kobieta w czasie, gdy muzyka gra, tańczą w parze. W momencie, gdy muzyka przestanie grać, panowie ściągają marynarkę, a ubierają je panie. Para, która ostatnia zamieni się marynarką odpada. Zabawę ponawiamy, aż zostanie jedna para na parkiecie. Konkurs ten można urozmaicić, np. za każdą zmianą marynarki odwracają raz na lewą stronę raz na prawą lub przód na tył itp.

Do omówienia z zespołem. (Taniec pingwina, Belgijka, W moim ogródecku itp.)

Ilość osób:  3 pary ze starszej generacji, 3 pary z młodszej generacji
Orkiestra, bądź Państwo Młodzi wybierają spośród gości po trzy pary ze starszego i młodszego pokolenia. Zabawa polega na wyłonieniu najlepiej tańczącej pary z młodszego pokolenia, która będzie tańczyła w takt muzyki starszej generacji (muzyka z lat 60-70), i pary ze starszej generacji, która będzie tańczyć do muzyki nowoczesnej (hip-hop, techno, house). Ocenę par prowadzi się przeważnie przez aplauz gości weselnych.

 

Są to Życzenia Dla Pana Młodego w języku włoskim od Włoskich Kawalerów z tłumaczeniem na język polski.


Bongiorno  frajeri ……….....!          Dzień dobry drogi ……………!
Kontato-schizofrenio                    bardzo nas cieszy
Liberta-kaput.                             że się ożeniłeś.
Akademio-kabaretto                     w tym uroczystym dla Ciebie dniu
La-dyscyplin-dyktatore.                życzymy Ci wiele radości i szczęścia.
Paloma-maszkarone                     pojąłeś piękną żonę
Katorga,-galera,-patoga               po weselu rozpoczniesz normalne życie
Finito-amore...                            wasz związek będzie pełen miłości   

…itd

 

Państwo Młodzi siadają na krzesłach, a następnie zdejmują buty i wymieniają się nimi tak, aby Pan Młody i Panna Młoda  mieli w jednej ręce swój but a w drugiej but partnera inna wersja to : w rękach mają tabliczki z napisem:: "ja" , "on" oraz  "ja", "ona". Zabawa polega na zadawaniu przez prowadzącego pytań Młodym Małżonkom np:

 

- Kto pierwszy wypatrzył swojego współmałżonka?
- Kto pierwszy powiedział „Kocham Cię”?
- Kto częściej mówi "Kocham Cię" ?
- Kto w małżeństwie będzie rządził pieniędzmi ?

itd

 

Panowie na ochotnika są proszeni na środek sali. Ile Panów tyle krzeseł, które ustawione są w kółeczko na środku sali. Następnie panowie proszeni są o pozostawienie za każdym razem kiedy muzyka przestanie grać wymienionej części garderoby na krześle przy którym się znajdują. Zaczynamy od marynarki, potem, but lewy, but prawy, skarpetka, pasek, krawat, itp... Na końcu zespół daje sygnał na ubranie się w to co jest na krześle przy którym aktualnie się znajduje dany pan. Wygrywa ten który najszybciej się ubierze. Drugą turę można zrobić z powróceniem do swoich rzeczy.

 

Młoda Para rozpoczyna kwestować na wózek dla maleństwa, które pewnie pojawi się na świecie. Świadkowie dostają miseczki, do których będą zbierać datki. Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, po  uiszczeniu jakiejś opłaty u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka  ...

 

Młoda para na zmianę przekłuwa baloniki i odczytuje treść wróżb publicznie. 
Przykładowe wróżby:

- zmywać naczynia będę ja...
- gotować i prać będę ja...
- kasę trzymać będę ja...
- nowym samochodem będę jeździł ja
- kierowcą zawsze będę ja
- przewijać pieluchy zawsze będę ja                                                        
- cierpliwe czekać na spóźnionego  partnera będę ja …  itd

 

Uczestnicy zabawy siadają na krzesłach. Prowadzący zabawę ma za zadanie czytać tekst, a uczestnicy zabawy powinni go uważnie słuchać i stosować się do wskazówek. W momencie gdy usłyszą imię, które zostało przyporządkowane im w zabawie wstają ze swojego krzesła i biegną tak, aby jak najszybciej okrążyć wszystkich z własnej drużyny. Wygrywa drużyna, która pierwsza skończy bieg.

 

Po lub przed oczepinami goście weselni dla żartu zabierają buty Pani Młodej. Zadaniem Pana Młodego jest wykupienie bucików małżonki alkoholem. W czasie tej zabawy zespół przygrywa melodie:

 

"Za stodołą rośnie proso
Panna Młoda chodzi boso.
Panie Młody nie bądź Felek
wykup młodej pantofelek,
Panie Młody nie bądź Felek
wykup młodej pantofelek.
Pantofelek jest malutki
i kosztuje litrę wódki.
Panie Młody nie bądź Felek
wykup młodej pantofelek
Panie Młody nie bądź Felek
wykup młodej pantofelek.

                                                                       

 

ZADZWOŃ: 509 69 22 11

 

Najlepszy w Polsce katalog zespołów weselnych

 

        

 +48 509 69 22 11  Jola 

 

 +48 663 838 040  Piotr

 

+48 502 384 102  Mirek 

Wesele123.pl           
 
TAGI: zespół na wesele Biłgoraj, zespół na wesele Lublin, zespół na wesele Zamość, zespół na wesele Chełm, zespół na wesele Sandomierz, zespoł na wesele Radom, zespół na wesele Kielce, zespół na wesele Tarnobrzeg, zespół na wesele Tomaszów Lubelski,MAESTRO BAND - wesele + ślub - z klasą ... zespół na wesele Hrubieszów, zespół na wesele Krasnystaw, zespół na wesele Leżajsk, zespół na wesele Stalowa Wola, wodzirej na wesele Lublin Zamość Chełm Radom Kielce, orkiestra na wesele Lublin, dobra orkiestra na wesele Lublin Zamość, wodzirej na wesele Lublin, wodzirej na wesele Zamość, biesiada na weselu Zamość, biesiada na weselu Lublin, zespoły muzyczne, zespoły muzyczne Lubli, zespoły muzyczne Zamość, zespoły muzyczne Chełm, zespoły muzyczne Biłgoraj, zespoły muzyczne Sandomierz, zespoły muzyczne Stalowa Wola, zespoły muzyczne Tomaszów Lubelski.
Flag Counter             
 Powered by: www.cdx.pl